چهار هزار میلیارد ریال در دولت سیزدهم برای تکمیل مسکن مهر در آذربایجان شرقی اختصاص یافت
چهار هزار میلیارد ریال در دولت سیزدهم برای تکمیل مسکن مهر در آذربایجان شرقی اختصاص یافت

تبریز- پایگاه خبری بامداد فردا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بزرگترین دغدغه دولت سیزدهم تکمیل مساکن نیمه تمام به ویژه مسکن مهر است، گفت: در این راستا چهار هزار میلیارد ریال کمک بلاعوض برای تکمیل این مساکن در استان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بامداد فردا، سیداحمد موسوی روز یکشنبه در سلسله نشست های رسانه ای «رسم خدمت» در تالار خاقانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی افزود: در این راستا نیز یک هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال برای خرید و نصب آسانسور مسکن های مهر هزینه شده است تا مشکل تکمیل و بهره برداری این واحدها حل شود.

 

وی بیان کرد: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ساخت ۲۰۸ هزار مسکن در طول چهار سال سهمیه این استان است که از این تعداد ۹۰ هزار مسکن در بخش حمایتی، ۴۸ هزار مسکن در بخش روستایی، ۳۰ هزار مسکن در قالب بازآفرینی شهری و ۴۰ هزار واحد از محل مسکن خودمالک ساخته می شود.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی عنوان کرد: در راستای راهبرد دولت سیزدهم برای تامین مسکن اقشار کم درآمد جامعه در قالب طرح نهضت ملی مسکن، ۷۳ هزار واحد مسکن در استان در حال ساخت است.

وی ادامه داد: این تعداد واحد مسکن در شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و روستاها در حال ساخت است.

موسوی عنوان کرد: در بخش مسکن حمایتی تاکنون برای ۴۲ هزار واحد پروژه تعریف شده، در بخش مسکن خودمالک ۱۱ هزار واحد برای دریافت تسهیلات با بانک ها قرارداد عقد کرده، در بازآفرینی شهری ۱۸ هزار واحد و در بخش روستایی نیز ۱۸ هزار واحد در حال ساخت است.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی، عمده علت عقب ماندگی این استان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن را کمبود زمین دولتی اعلام کرد و ادامه داد: تاکنون ۷۴۴ هکتار اراضی ملی در کل استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافته است.

وی در ادامه گفت: کنارگذر دوم تبریز یا قطعه ۶ اتوبان ارومیه – تبریز به طول ۲۸ کیلومتر از تقاطع اتوبان سهند تا اتوبان پیامبر اعظم با اعتبار ۱۳ هزار میلیارد ریال در حال اجراست.

موسوی، با تاکید بر اینکه قرار بود قسمت عمده این مسیر در صورت تامین اعتبار تا پایان دولت سیزدهم به بهره‌برداری برسد تا بخش مهمی از ترافیک شهری به این مسیر منتقل شود، افزود: از این میزان اعتبار، پنج هزار میلیارد از محل مولد سازی اراضی، پنج هزار میلیارد از محل تسهیلات بانکی و سه هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تامین می شود.