تراکتورهای وارداتی توان رقابت با تولیدات تراکتورسازی ایران را ندارند
تراکتورهای وارداتی توان رقابت با تولیدات تراکتورسازی ایران را ندارند

تبریز- پایگاه خبری بامداد فردا- وزیر صمت در حاشیه بازدید از محصولات گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و رایزنی با مسئولین این مجموعه در گفتگو با خبرنگار ما گفت : خیلی ها فاز واردات دارند و بر طبل آن می کوبند منافعشان در واردات خلاصه می شود اما من به شخصه در مقابل روزنه های رانت خواهم ایستاد .

به گزارش پایگاه خبری بامداد فردا، عباس علی آبادی در عین حال تاکید کرد : مخالف واردات تراکتور نیستیم چرا که ما آنقدر قدرت در تولیدات تراکتور داریم و بهترین تراکتور دنیا رو تولید می کنيم که از واردات نمی ترسیم و کسی توان رقابت در فضای تراکتورسازی ایران را ندارد .

وی افزود : با استعدادی که در تراکتورسازی و توانمندی که در کارگران و مدیرانش سراغ دارم هیچ کس نمی تواند با آنها رقابت کند و من به این موضوع واقف هستم و روی این اصل حساب می کنم .

علی‌آبادی اضافه کرد : وقتی تراکتورهای ایرانی بهترین کیفیت ، قیمت مناسب ، تحویل دهی ، پشتیبانی و خدمات پس از فروش را دارد اصلا چرا باید به فکر واردات باشیم ؟

علی آبادی تصریح کرد : در این تفکر حتما روزنه ای برای رانت وجود دارد که به شخصه شناسایی و جلوی آن را خواهم گرفت .

این مقام ارشد کشور در حوزه صنعت اظهار داشت : تراکتورسازی مورد حمایت وزارت صمت در حوزه ای تولید و صادرات و ارز بوده و خواهد بود همچنین تراکتورسازی وزنه ارزآوری برای کشور محسوب می شود .

وی یادآور شد تراکتورسازی نیاز داخلی به این محصول استراتژیک را نیز تامین می کند .

مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی هم در این مصاحبه گفت : از محل صادرات گروه تراکتورسازی سال گدشته ۶۰ میلیون دلار ارز وارد کشور شده است .

مصطفی وحیدزاده تصریح کرد : وزارت صمت و زیر مجموعه های آن در مباحث ارزی بیشتری همراهی را با تراکتورسازی دارد اما متاسفانه نامه های ما در بروکراسی هایی بنام بانک مرکزی مسقوط می ماند و نمی تواند از ارزی که خود برای شور وارد کرده بهره مند شود .