راهپیمایی مردم تبریز در یوم الله ۱۳ آبان
راهپیمایی مردم تبریز در یوم الله ۱۳ آبان

تبریز- پایگاه خبری بامدادفردا- مردم آذربایجان شرقی در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در صفوفی به هم پیوسته خروشی انقلابی علیه فتنه گران داخلی و خارجی مستکبران جهان را به نمایش گذاشتند.

امسال هم طبق قرار هر سال دانش‌آموزان و قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی همگام با سایر هموطنان با حضور گسترده در راهپیمایی ۱۳ آبان، گام‌های استوار ملتی مقاوم را در برابر استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.

امروز دانشگاهیان دانشگاه تبریز و جهادگران دانشگاهی آذربایجان شرقی با حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی۱۳ آبان ۱۴۰۱ بار دیگر پشتیبانی از آرمان های انقلاب و میثاق دوباره با آرمان های امام و شهیدان را اعلام کردند.

همچنین دانش‌آموزان و سایر اقشار مردم تبریز از جای جای این خطه‌ی تاریخی خود را با پای پیاده مقابل مصلی امام خمینی (ره) رسانده‌اند تا فریاد ظلم ستیزی و استکبارستیزی خود را به گوش جهانخواران برسانند.

نه تنها دانش‌آموزان بلکه پیر و جوان و زن و مرد از هر گروهی در این تجمع حماسی و استکبارستیزانه حضور یافته‌اند تا به نیابت از دانش‌آموزانی که در آبان ماه سال ۵۷ در مقابل ظلم و جور به پاخواستند، شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را فریاد زنند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی عظیم ضد استکباری در ادامه راهپیمایی با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از سیاست‌های مداخله‌گرانه غرب مخصوصاً آمریکا در امور داخلی کشورهای منطقه به‌ویژه دست داشتن در اتفاقات اخیر کشور اعلام کردند.

همچنین راهپیمایان با حمل شعارنوشته‌ها و پلاکاردهایی حمایت خود را از جنبش‌های مردمی علیه نظام سلطه اعلام و خشم و انزجار خود را از جنایاتی که علیه مردم مظلوم منطقه انجام می‌شود، نشان دادند.

در پایان راهپیمایی ۱۳ آبان، قطعنامه سراسری قرائت شد و با فریادهای الله‌اکبر شرکت‌کنندگان به تائید رسید.