۱۱ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی مس سونگون به آذربایجان شرقی پرداخت شد
۱۱ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی مس سونگون به آذربایجان شرقی پرداخت شد

تبریز-پایگاه خبری بامدادفردا-سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: در یک سال گذشته ۱۱ هزار میلیارد ریال از درآمدهای مالیاتی مس سونگون به خزانه استان واریز شده است.

«تراب محمدی» در بازدید از اداره کل امور مالیاتی استان به مناسبت روز مالیات ( ۱۶ تیر ) افزود: نیمی از این رقم به شهرداری های استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه اخذ مالیات برای مدیریت جامعه در همه کشورها موضوعی نهادینه شده است، اظهار کرد: تحریم دشمنان باعث شد که این رویه در کشور ما نیز خوب پیش رود.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی گفت: هرچند فروش نفت کشور به خوبی انجام می شود، اما صیانت از ذخایر نفتی برای آیندگان و بهره گیری از درآمدهای مالیاتی برای اداره جامعه گریزناپذیر است‌.

محمدی، با تاکید بر اینکه مالیات نقش اساسی در اقتصاد دارد و بار اصلی درآمد و هزینه کشور بر دوش وزارت امور اقتصاد و دارایی است، ادامه داد: فرهنگ سازی مالیاتی در جامعه به عنوان بستر توزیع عادلانه ثروت ضروری است.

وی با قدردانی از تلاش های انجام شده در راستای کشف فرارهای مالیاتی در استان، بر لزوم تداوم این مسیر با جدیت بیشتر تاکید کرد.

درآمدهای عمومی آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۲ نیز رقم مصوب ۱۵۰ هزار میلیارد ریال بود که ۱۷۸هزار میلیارد ریال معادل ۱۱۹.۲۳ درصد وصول شد.

مجتمع مس سونگون بزرگترین مجموعه معدنی شمال غرب کشور است که در حدود ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق تبریز و ۲۵ کیلومتری ورزقان و در همسایگی جمهوری های آذربایجان و ارمنستان قرار دارد.

این معدن بزرگ ترین معدن مس کشور و خاورمیانه است.