«کار ویژه» رسانه ای در برگزاری جشنواره کنگره ۱۰هزار شهید آذربایجان شرقی مورد توجه است
«کار ویژه» رسانه ای در برگزاری جشنواره کنگره ۱۰هزار شهید آذربایجان شرقی مورد توجه است

تبریز-پایگاه خبری بامدادفردا-معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به مشارکت همه تشکل‌های رسانه ای در برگزاری جشنواره رسانه ای کنگره بزرگداشت ۱۰هزار شهید استان، گفت: انجام «کار ویژه» رسانه ای از سوی هر تشکل برای محورهای جشنواره و تبیین اهداف کنگره مورد توجه است.

حسن گلی روز سه شنبه در نشست شورای سیاستگذاری جشنواره رسانه ای کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی، برگزاری این جشنواره را فرصتی برای عرضه زیبایی‌ها، فداکاری ها و ایثارگری های عرصه جهاد و شهادت و انتقال ارزش‌های دوران دفاع مقدس به نسل جوان دانست و اظهار کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس، گنجینه بی بدیل ملت ایران است که هنوز بسیاری از زیبایی‌ها و فداکاری های آن برای نسل جوان تبیین نشده است.

وی گفت :اینکه روستایی در آذربایجان شرقی در زمان دفاع مقدس به رغم فرسنگ ها فاصله از میدان اصلی نبرد به ازای هر ۱۰ نفر از جمعیت خود یک شهید و در مجموع ٧١ شهید تقدیم ایران اسلامی کرده، تابلوی زیبایی از انسجام ملی و فوران ارزش‌های اسلامی و انسانی در محیط با اصالت روستاست که رسانه ها می توانند پیام‌های ارزشمند آن را به مردم دنیا عرضه کنند اینکه روستایی در آذربایجان شرقی در زمان دفاع مقدس به رغم فرسنگ ها فاصله از میدان اصلی نبرد به ازای هر ۱۰ نفر از جمعیت خود یک شهید و در مجموع ٧١ شهید تقدیم ایران اسلامی کرده، تابلوی زیبایی از انسجام ملی و فوران ارزش‌های اسلامی و انسانی در محیط با اصالت روستاست.

گلی ادامه داد: بر این اساس رسانه ها می توانند پیام‌های ارزشمند آن را به مردم دنیا عرضه کنند و برگزاری جشنواره رسانه ای کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی فرصت مناسبی برای این نوع کارهاست.
دبیر شورای سیاستگذاری جشنواره رسانه ای کنگره بزرگداشت ده هزار شهید آذربایجان شرقی با اشاره به استقبال مناسب اصحاب رسانه از این جشنواره ادامه داد: برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره فرصت مناسبی برای تولید محتوای رسانه ای گسترده توسط اصحاب رسانه به منظور شرکت در جشنواره است و اصحاب رسانه می توانند آثار خود را تا پایان آذر با توجه به محورها و قالبهای مندرج در فراخوان جشنواره به سامانه متمرکز جشنواره های رسانه های سراسر کشور به نشانی http://azarsh.pressfestival.ir ارسال کنند.

«کار ویژه» رسانه ای در برگزاری جشنواره کنگره ۱۰هزار شهید آذربایجان شرقی مورد توجه است

تا پایان آذر ماه فرصت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره

وی یادآور شد: تا پایان آذر ماه فرصت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تمدید شده و بازه زمانی آثار نیز از اول مهر ١۴٠١ تا آخر آذر ١۴٠٢ در نظر گرفته شده است.

گلی همچنین از برگزاری آئین اختتامیه جشنواره رسانه ای کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی در بهمن ماه سال جاری خبر داد و افزود : گرچه در فراخوان جشنواره، جوایز نفرات اول تا سوم جشنواره مشخص شده است، اما تلاش می کنیم علاوه بر جوایز یاد شده، هدایای نفیس دیگری نیز با مشارکت دستگاه های مختلف برای ۶ نفر اول قالب های شش گانه جشنواره تدارک ببینیم.
در ادامه این نشست مسئولین تشکل‌های رسانه ای آذربایجان شرقی، هر کدام به تشریح پیشنهادات خود در خصوص جشنواره پرداخته و بر آمادگی تشکل متبوع خود برای مشارکت فعال در غنا بخشی به برنامه های جنبی جشنواره و بستر سازی برای تولید محتوای رسانه ای فاخر برای جشنواره تاکید کردند.