پایان سی و پنجمین تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان با قهرمانی تیم بلژیکی
پایان سی و پنجمین تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان با قهرمانی تیم بلژیکی

تبریز- پایگاه خبری بامدادفردا- در پایان مسابقات سی و پنجمین تور دوچرخه سواری ایران (آذربایجان) جانی مارشال از تیم تارتلتو ایزورکس بلژیک با زمان ۱۹ ساعت و ۱۹ دقیقه و ۲۵ ثانیه مقام اول و پیراهن طلا را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بامدادفردا، سعید صفرزاده رکابزن تبریزی تیم آرویچ شرق مازندران تنها با یک ثانیه اختلاف به مقام نائب قهرمانی رسید و داوید یرمن از تیم بایک‌آید آلمان با ۱۵ ثانیه اختلاف نسبت به نفر نخست، سوم شد. در دیگر بخش‌های انفرادی، محمد گنج‌خانلو از تیم دانشگاه آزاد تبریز با تصاحب پیراهن سبز برترین دوچرخه‌سوار امتیازی تور لقب گرفت و سعید صفرزاده و علی لبیب دو رکابزن تبریزی تیم‌های آرویچ شرق مازندران و دانشگاه آزاد تبریز عناوین سلطان کوهستان و بهترین رکابزن جوان را از آنِ خود کردند.
در رده‌بندی تیمی مسابقات نیز تیم تارتلتو ایزورکس بلژیک با زمان کلی ۵۸ ساعت و یک دقیقه و ۲۶ ثانیه بر جایگاه نخست قرار گرفت. تیم‌های تی‌سی‌سی تایلند و بایک‌آید آلمان نیز به ترتیب با فاصله زمانی ۹ و ۱۷ ثانیه نسبت به تیم نخست، دوم و سوم شدند.
تیم ملی ایران، دانشگاه آزاد تبریز و آرویچ شرق مازندران به عنوان تیم‌های داخلی حاضر در تور به ترتیب در رده‌های پنجم تا هفتم قرار گرفتند.
سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری در حاشیه مراسم اختتامیه سی و پنجمین تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان گزارش فنی این تور را اعلام کرد.
رسول هاشم کندی بیان کرد: سی و پنجمین دوره‌ی قدیمی ترین تور دوچرخه‌سواری قاره آسیا هفتم تا یازدهم مهر ماه با حضور ۸ تیم خارجی و ۳ تیم داخلی در ۵ مرحله و با میزبانی استان های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل برگزار شد.
وی ادامه داد: دوچرخه سواران در مجموع این تورنمنت ۷۷۵ کیلومتر رکاب زدند. در بخش تیمی؛ تیم تارتلتو ایزورکس بلژیک توانست قهرمان این دوره از رقابت ها شود، تی‌سی‌سی تایلند نائب قهرمان شد و بایک راید آلمان نیز بر سکوی سوم این رقابت ها ایستاد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی و مدیر تور سی و‌پنجم در حاشیه مراسم اختتامیه این تور اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که قدیمی ترین تور قاره آسیا در امنیت و آرامش بدون هیچ مشکلی برای رکابزنان حاضر و همچنین عوامل اجرایی به پایان رسید.
حبیب ستوده نژاد افزود: با همکاری مثال زدنی مردم در جاده ها و همچنین با تلاش راهنمایی رانندگی و پلیس راهور امنیت کامل در مسیر برای رکابزنان ایجاد شده بود.
وی گفت: با توجه به برگزاری مرحله آخر در داخل شهر تبریز جا دارد از همکاری گرم مردم به دلیل ایجاد محدودیت عبور و مرور مجددا تشکر کرده و قدرانی نمایم.
مدیر تور سی و پنجم از همکاری مجموعه لاله پارک تبریز در برگزاری مرحله آخر تور و مراسم اختتامیه تقدیر کرد و افزود: در چند دوره اخیر که تور دوچرخه سواری ایران- آذربایجان برگزار شده است مجموعه لاله پارک حامی تور بوده است که امسال نیز از همکاری و حمایت این مجموعه و بخصوص از مدیر مجوعه جناب آقای جداری تشکر می کنم.
ستوده نژاد ‌در پایان از همکاری تمامی مسولان استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل، مسولان برگزاری تور، کارمندان اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی و همه کسانی که در برگزاری منظم تور سهیم بودند قدردانی کرد.
در سی‌وپنجمین دوره تور دوچرخه‌سواری بین‌المللی ایران-آذربایجان، یازده تیم متشکل از سه تیم داخلی و هشت تیم خارجی حضور داشتند و این مسابقات در پنج مرحله از هفتم تا یازدهم مهر ماه به میزبانی استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل برگزار شد.

  • نویسنده : سیده مریم یوسفی