وظیفه بانک کشاورزی حمایت از کشاورز و کشاورزی است
وظیفه بانک کشاورزی حمایت از کشاورز و کشاورزی است

تبریز- پایگاه خبری بامدادفردا- نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم اعطای تسهیلات مکانیزاسیون از چند سال قبل، نارضایتی کشاورزان را به دنبال داشته چرا که کشاورزان توان و تمکن مالی لازم برای خرید تجهیزات مکانیزاسیون از جمله تراکتور را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری بامدادفردا، رضا صدیقی در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران ضمن تأکید بر وظایف بانک کشاورزی در حمایت از کشاورز و کشاورزی افزود: به‌عنوان نماینده جدید مردم در مجلس این موضوع را تا حصول نتیجه و ارائه گزارش به کشاورزان پیگیر خواهم بود.

وی عمده مشکل استان و تبریز را هم‌زمان با سراسر کشور ناترازی و کمبود انرژی بخصوص در بخش برق اعلام و اظهار داشت: قطع‌های مکرر برق باعث ایجاد مشکلات عدیده برای تراکتورسازی و سایر صنایع کشور شده به‌طوری که وقتی همواره بر توسعه و افزایش تولید در صنایع مثل تراکتورسازی اصرار داریم اما در مقابل در تأمین برق و انرژی لازم برای این امر همراهی صورت نمی‌گیرد.

صدیقی پیشنهاد داد دولت از تولیدکنندگان مانند تراکتورسازی برای راه اندازی نیروگاه و ایجاد زیرساختهای تولید برق با تمرکز در خود واحد و در نتیجه خود کفایی در بحث تولید انرژي حمایتهای لازم را انجام دهد با این روش می توان موانع حاصل از کمبود انرژی را با همکاری دولت و بخش خصوصی و انجام سرمایه گذاری لازم حل کرد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: مشکلات ناشی از کمبود انرژی در آذربایجان شرقی و تبریز نسبت به سایر استان‌ها نمود بیشتری داشت چرا که اکثر صنایع اصلی کشور از جمله صنعت مادر تراکتورسازی در تبریز متمرکز است. وی درعین‌حال اذعان داشت: علی‌رغم وجود بسیاری از موانع، عدم حمایت و همراهی لازم با تراکتورسازی این مجموعه هم‌زمان با سال «جهش تولید با همکاری مردم» گام‌های اساسی در رشد، توسعه، پایداری و تنوع‌بخشی تولید و اشتغال برداشته به‌طوری که آمارهای خوشحال‌کننده ای در تولید، صادرات، ایجاد اشتغال برای جوانان، نیروهای متخصص و دانشگاهی از این مجموعه منتشر می‌شود که باعث غرور و افتخار تک‌تک مااست.