زیرمیزی خط قرمز ماست
زیرمیزی خط قرمز ماست

تبریز- پایگاه خبری بامداد فردا- رییس بیمارستان شهید محلاتی تبریز گفت: زیرمیزی در این بیمارستان خط قرمز ما است و در این رابطه اخراج و تعلیق دارد که در این خصوص با 20 پزشک برخورد کرده‌ایم و 4 پزشک لغو قرارداد شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بامداد فردا، دکتر علیرضا هادی امروز در نشست خبر با اصحاب رسانه اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته بیمارستان همیشه سخت‌ترین مدیریت را داشته است زیرا مستقیما با بیمار در ارتباط است.

وی با اشاره بر بیمار محور بودن بیمارستان شهید محلاتی تبریز، گفت: این نوع بیمارستان‌ها یعنی تمامی اهداف بر مبنای بیمار پیش رفته است و اولویت‌اش بیمار است و فقط به دنبال خدمات رسانی به بیمار است و منافع شخصی معنا ندارد.

رییس بیمارستان محلاتی تبریز متذکر شد: هدف اصلی ما خدمت به مردم در بیمارستان است و الحمدالله تاکنون هیچ بیماری چه غنی و چه بی‌بضاعت از این بیمارستان دست خالی بیرون نرفته است.

هادی خاطرنشان کرد: طبق اعتباربخشی بیمارستان‌ها که یک کتابچه‌ای با ۱۹ محور و ۱۱۰ استاندارد و ۵۰۵ سنجه و ۳هزار قانون است، بیمارستان‌های کل کشور وارد رنکینگ و طبقه‌بندی می‌شوند.

وی ادامه داد: بیمارستان‌ها به بخش‌های درجه یک و دو سه تقسیم می‌شوند و این برای یک هزار و ۳۵ بیمارستان کل کشور شامل می‌شود و در این میان طبق کتابچه اعتباربخشی ۳۵ بیمارستان به ارزیابی نهایی رسید.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز گفت: در کل کشور هشت بیمارستان از بیمارستان‌های سپاه پاسداران درجه یک عالی را کسب کرده‌اند که بیمارستان شهید محلاتی جزو همین بیمارستان‌هاست.

وی ابراز کرد: بیمارستان شهید محلاتی از سال ۹۴ عنوان رتبه‌های برتر را کسب کرده است و همیشه جزو بیمارستان‌های برتر نیروهای مسلح است.

هادی بیان داشت: بیمارستان شهید محلاتی پکیج کامل بهداشت و درمان است و یک مریض می‌تواند تمام خدمات مورد نیاز را بگیرد و معمولا ارجاع به سایت‌های مختلف نداریم.

وی افزود: این بیمارستان شامل تمامی تخصص‌هاست و از نظر نیرو نیز کمبودی وجود ندارد.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز با بیان اینکه این بیمارستان دولتی بوده و طبق ارزیابی‌ها بیمارستانی است که اعتماد و رضایت مردم را کسب کرده است، گفت: این بیمارستان ۲۵۶ تختخوابی با ۳۸ بیمه تکمیلی طرف قرارداد است.

وی یادآور شد: سعی می‌شود تا هیچ همراه و مریض بیمار را برای خرید وسایل و یا آزمایش و یا درمان به بیرون ارجاع ندهیم و سعی شده است تا همه خدمات از داخل خود بیمارستان تامین شود.

هادی به حضور مددکاران در بیمارستان اشاره کرد و گفت: این مددکاران همیشه مساعدت‌های لازم برای درمان بیماران بی‌بضاعت را انجام می‌دهند.

وی بخش‌های رایگان این بیمارستان را مورد اشاره قرار داد و گفت: هیچ بیمار دیالیزی در این بیمارستان پرداخت هزینه‌ای ندارد به طوری‌که شاید ماهانه هزینه میلیاردی صورت می‌گیرد ولی هیچ پولی از مریض گرفته نمی‌شود.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز ادامه داد: بخش شیمی درمانی در بیمارستان شهید محلاتی نیز تقریبا رایگان است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته بخش زایمان بی‌درد در این بیمارستان راه‌اندازی شده است، گفت: حدود ۳۶ درصد زایمان‌های طبیعی در این بیمارستان به صورت زایمان بی‌درد انجام می‌گیرد.

وی یادآور شد: بیمارستان شهید محلاتی جزو بیمارستان‌های نمونه در ارزیابی شنوایی نوزادان و غربالگری نوزادان است.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز گفت: تمامی جوابدهی پاراکلینیک نیز از طریق پیامک به بیمار ارسال می‌شود که موجب رضایتمندی زیادی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵ صندوق دریافت پیشنهادات و انتقادات داریم که هر سه ماه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

هادی ابراز کرد: بیمارستان شهید محلاتی جزو بیمارستان‌هایی است که در همه بحران‌ها در کنار مردم بوده است؛ به طوری‌که در سنوات گذشته بیش از ۲۳ بیمارستان صحرایی توسط این بیمارستان راه‌اندزای شده است.

هادی ادامه داد: هر جا مردم دچار مشکل شود، بیمارستان شهید محلاتی در کنار مردم حاضر است و همچنین در کاروان‌های پیاده‌روی اربعین نیز ما کاروان سلامت به منطقه اعزام می‌کنیم.

رییس بیمارستان شهید محلاتی تبریز با اشاره به ضریب اشغال بالای ۸۲ درصدی تخت های بیمارستان که نشان بهره بری این بیمارستان است، افزود: میزان رضایت‌مندی بیمار ۹۰ درصد و رضایت مندی همکاران ۸۶ درصد است.