دانش بومی ارتش در بالاترین سطح قرار دارد
دانش بومی ارتش در بالاترین سطح قرار دارد

تبریز-پایگاها خبری بامدادفردا-جانشین معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دانش بومی در ارکان و یگان های مختلف این نیرو هم اکنون در بالاترین سطح خود قرار دارد.

امیر سرتیپ دوم «محمود محمودی» در بازدید از گروه های پدافند هوایی شمالغرب کشور، افزود: اقتدار و صلابت ارتش دلاور و قهرمان جمهوری اسلامی ایران حاصل نبوغ جوانان دانشمند ایرانی است و باید قدردان وجود چنین جوانانی باشیم.

وی پیشرفت و اقتدار ارتش را روز افزون خواند و اظهار کرد: این اقتدار و و صلابت با تکیه بر دانش بومی، همت دانش آموختگان و دانشمندان ایرانی حاصل شده است که پیشرفت های چشمگیر چند سال اخیر در حوزه های دفاعی و امنیتی را در عرصه های مختلف زمینی، هوایی و دریایی رقم زده است.

امیر محمودی با بیان اینکه پیشرفت های نیروهای مسلح، ایران اسلامی را در مقابل هرگونه تهدیدات ایمن کرده است، ادامه داد: امروز با اقتدار نیروهای نظامی اعم از ارتش، سپاه پادساران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و بسیج دشمنان جرات کوچک ترین تعرضی به خاک جمهوری اسلامی را ندارند.

وی با اشاره به اینکه دشمن درصدد فاصله گرفتن جوان ایرانی از ارزش های دینی و انقلابی است، یادآور شد: ایمان، ایثار، مجاهدت و وطن دوستی در جوانان ایرانی به درخت تنومند و قدرتمندی تبدیل شده است که هیچ سلاحی در دنیا قابلیت مقابله با آن را ندارد و این سرمایه بزرگ در قلب فرد فرد فرماندهان و کارکنان ارتش متجلی است.

امیر محمودی گفت: پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از انواع سامانه های پدافندی و موشکی تحت شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور، آمادگی مقابله با انواع تهدیدات هوایی در هر ارتفاعی و با هر سطح مقطع راداری را دارد.