حضور ۱۵۰ تولیدکننده بخش کشاورزی در نمایشگاه بین‌المللی تبریز
حضور ۱۵۰ تولیدکننده بخش کشاورزی در نمایشگاه بین‌المللی تبریز

تبریز- پایگاه خبری بامداد فردا- بيست و پنجمين نمايشگاه تخصصي ادوات و ماشين آلات کشاورزي، نهاده‌ها و تجهيزات آبياري و صنايع وابسته و بيست و دومين نمايشگاه بين المللي دام، طيور، آبزيان، داروهاي دامپزشکي و صنايع وابسته با حضور شرکت‌ها و توليدکننده داخلي و خارجي در تبريز آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری بامداد فردا، اکبر فتحی، رييس سازمان جهادکشاورزي آذربايجان شرقي در حاشيه مراسم افتتاح اين نمايشگاه‌ها که با حضور محمد کلامي معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري آذربايجان شرقي برگزار شده بود در جمع خبرنگاران، هدف از برگزاري اين نمايشگاه‌ها را آشنايي سرمايه گذاران با توانمندي‌هاي صادراتي و ظرفيت‌هاي مربوط به ايجاد زنجيره ارزش عنوان کرد.

وی افزود: نمایشگاه یک ظرفیت بسیار خوبی است تا هم تولیدکنندگان محصولات خود را عرضه کند و هم مصرف کننده با این تولیدات آشنا شوند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه وضعیت و اقبال از نمایشگاه‌های کشاورزی در استان خیلی خوب است، گفت: نمایشگاه امروز در دو بخش ماشین‌آلات کشاورزی و صنعت کشاورزی و محصولات کشاورزی است.

فتحی با بیان اینکه در این نمایشگاه ۱۵۰ تولید کننده از ۲۱ استان شرکت کرده‌اند که از لحاظ کمی وکیفی یک نمایشگاه کم نظیر است گفت: شرکت کنندگان عمدتاً در بخش خوراک دام وطیور و تغذیه نباتات حضور پیدا کرده‌اند و همچنین تاسیسات جانبی گلخانه‌ها و تاسیسات مرتبط با صنعت دام وطیور دراین نمایشگاه حاضر شده‌اند.

وی ابراز کرد: امید است با تداوم این رویه به سمت فناوری‌های نوین حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه هر واحد شرکت کننده از نظر تکنولوژی با گذشته خود تفاوت کرده است، افزود: اکثر این شرکت کنندگان تولید خود را بر مبنای دانش محوری قرار داده‌اند.

فتحی با بیان اینکه در کنار عرضه محصولات توليدي شرکتهاي بخش کشاورزي، صنعتگران، کشاورزان، مصرف کننده و توليدکنندگان به صورت مستقيم با يکديگر ارتباط برقرار مي‌کنند و با فناوريهاي روز دنيا و تکنولوژيهاي جديد بخش کشاورزي آشنا مي شوند گفت: فرصتها، چالشها، مشکلات و راهکارهاي بخش کشاورزي و به خصوص صنعت دام و طيور نيز مطرح شده و در مورد آخرين سياست گذاريها در بخش کشاورزي تبادل نظر انجام مي‌گيرد.

مجری نمایشگاه و مدیرعامل شرکت آرتا نمانگر اردبیل نیز گفت: بيش از ۱۵۰ شرکت و واحد توليدي و بازرگاني از ۲۱ استان کشور شامل استان‌هاي تهران، آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اصفهان، البرز، خراسان رضوي، گلستان، مازندران، اردبيل، لرستان، چهارمحال و بختياري، يزد، کردستان، گيلان، مرکزي، همدان، قزوين، زنجان و فارس و چندين شرکت از کشور ترکيه در سه سالن اميرکبير، پروين اعتصامي و شهريار نمايشگاه بين المللي تبريز تا تاريخ دوم تيرماه، محصولات خود را به نمايش مي‌گذارند.

مسلم نوروزی افزود: اين نمايشگاه تا پايان روز شنبه دوم تيرماه همه روزه از ساعت ۱۶ الي ۲۲ شب به روي علاقمندان باز مي باشد.