تشریح برنامه‌های دهه کرامت امامزادگان آذربایجان شرقی
تشریح برنامه‌های دهه کرامت امامزادگان آذربایجان شرقی

تبریز- پایگاه خبری بامدادفردا- مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، برنامه‌های دهه کرامت امامزادگان استان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بامدادفردا، حجت الاسلام و المسلمین دکترسیدشهاب الدین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: بخش اول برنامه‌های دهه کرامت امامزادگان مربوط به اجرای ویژه برنامه‌ جشن‌های مردمی از ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت امام رضا (ع)، (اول لغایت یازدهم ذی‌القعده مصادف با ۳۱ اردیبهشت لغایت ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۲) است و در بخش دوم نیز برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی تجلیل از امامزادگان در شب یا روز پنجم ذی‌القعده (پنجشنبه، چهارم خرداد ماه) را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: میزبانی از خادمان اعزامی از آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با عنوان کاروان سفیران کریمه و برگزاری مراسم جشن ویژه روز دختر در بقاع شاخص استان از جمله برنامه‌های دهه مبارک کرامت است.

حسینی، برگزاری اردوی یک روزه مادر دختری به منظور تحکیم خانواده و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب که در محل امامزاده سید محمد نوجه مهر برگزار خواهد شد و تکریم از دختران شهدا را از جمله برنامه‌های دهه کرامت و روز گرامیداشت امامزادگان در استان عنوان کرد.

وی افزود: جشن باشکوه میلاد حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) در شب و روز میلاد و نیز انواع برنامه‌های شاد در راستای ترویج فرهنگ رضوی و تبیین سیره در تمامی بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای برنامه کاروان شادی نسیم کرامت ویژه ولادت با سعادت حضرت رضا (ع) در محیط پیرامونی بقاع، گفت: برگزاری باشکوه همایش ویژه بزرگداشت امامزادگان در سطح استان از مهمترین برنامه‌های برنامه ریزی شده در این ایام بوده و در کنار آن، برنامه‌های فرهنگی متنوعی در سطح امامزادگان استان برگزار خواهد شد.