برپایی کاروان شادی جشن غدیر در امام‌زاده سید محمد کججانی
برپایی کاروان شادی جشن غدیر در امام‌زاده سید محمد کججانی

تبریز- پایگاه خبری بامداد فردا- مدیر امام زاده سیدمحمد کججانی از برپایی کاروان شادی جشن غدیر در روز سه شنبه از ساعت ۱۷ در جنوب غرب تبریز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بامداد فردا، حجت الاسلام صمد خلیلی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت روز عید غدیرخم، اظهار کرد: کاروان شادی غدیر همزمان با عید ولایت و امامت از پارک مهر ولایت در شهرک اندیشه به طرف آستان مقدس امامزاده سید محمد کججانی حرکت می کند.

وی با اشاره به اینکه این مسیر ۱۵ کیلومتر بوده و بیش از ۱۰ ایستگاه صلواتی در این مسیر برپاست، افزود: در این مراسم معنوی شمار انبوهی از عاشقان ولایت در حرکتی زیبا و نمادین مراتب ارادت و دلدادگی خود به امام علی (ع) و ولایت او را نشان می دهند.

خلیلی ابراز کرد:اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله، مسابقه، دل نوشته، نقاشی کودکان در طول مسیر و بازسازی صحنه غدیر و برپایی نماز جماعت در آستان مقدس امامزاده سید محمد کججانی اجرا می شود.

مدیر امامزاده با اشاره به اینکه اعتبار برگزاری این کاروان شادی، دویست میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: در این مراسم، جوایز ارزنده لباس ورزشی، لوازم خانگی و کارت هدیه به نیت تبرک از حضرت علی(ع) اهدا می شود.

خلیلی بیان کرد: جایزه ویژه این پیاده‌روی نیز، کمک هزینه سفر ۵ نفر از شرکت کنندگان، به مشهد مقدس است.

گفتنی است، این کاروان شادی با همکاری امامزاده سید محمد کججانی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، شهرداری منطقه ۷ تبریز و مساجد امیرالمومنین در آخماقیه، حضرت ابوالفضل منطقه ۷، الزهرا در اندیشه، ۱۴ معصوم در آخماقیه و حضرت ابوالفضل در کرجان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بامداد فردا، هیجدهم ذی الحجه عید سعید غدیر خم بزرگترین شاهد برگزیده شدن کامل ترین انسان به عنوان جانشین آخرین فرستاده خداوند است، روزی که پیامبر اسلام علی ابن ابیطالب (ع) را برای رهبری حکومت اسلامی برگزید.