توجه به حلقه های مختلف در زیست بوم اشتغال
توجه به حلقه های مختلف در زیست بوم اشتغال

تبریز- پایگاه خبری بامداد فردا- مدیر کل طرح های ملی و فراگیر جوانان گفت: باید نسبت میان نیاز و خواسته تعیین شود تا با توجه به حلقه های مختلف زیست بوم اشتغال پیش رود.

به گزارش پایگاه خبری بامداد فردا، مجتبی تاجیک روز دوشنبه در مراسم افتتاح دومین رویداد یول تاپ در دانشگاه تبریز، اظهار کرد: مسائل مختلفی به عنوان مساله‌های جوان ایرانی مانند ازدواج، اشتغال، مسکن و مسائل فرهنگی مطرح است ولی از منظر سیاستگذاری آن چیزی که به عنوان درگاه تعامل در میان مسائل جوانان مهم تر است، مسأله اشتغال است.

وی افزود: اداره کل طرح های ملی و فراگیر جوانان ماموریت اصلی خود را اشتغال پذیری جوانان می داند و با جدیت برنامه های خود را از طریق سازمان ها، وزارتخانه ها متولی و تشکل های تخصصی پیگیری می کند.

مدیر کل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان درک اینکه چه نسبتی بین نیاز و خواسته‌هایمان است، را مورد اشاره قرار داد و گفت: در زیست بوم اشتغال و زنجیره دیدن اشتغال توجه به حلقه‌های مختلف در کنار هم مهم است.

تاجیک با بیان اینکه، من در ابتدا فکر می‌کردم که گره اصلی استعدادیابی و استعدادسنجی است، افزود: بعد از فعالیت در این زمینه، تجربه به من آموخت که زمانی ما موفق هستیم که این مسیر را متناسب و با هم، یعنی همراه با ارائه تسهیلات، استعدادسنجی و آموزش مهارت انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه زنجیره‌ ای که برای جوانان و غیرجوانان وجود دارد با هم متفاوت است، افزود: جوانان امروز ما نگاهشان به شغل متفاوت بوده و برای رسیدن به درآمد بالا عجله دارد.

تاجیک ادامه داد: جوان امروز در مورد مساله اشتغال یک نگاه متفاوت داشته و به مشاغل سنتی علاقمند نیست و ترجیح می‌دهد به خلاقیت متکی بوده و یک فریلنسر (آزادکار) باشد.

وی تاکید کرد: در معاونت جوانان فرصتی برای ما فراهم شده است تا در مشورت با شما جوانان موقعیت‌ها و جریان‌های جدید را برای اشتغال پیگیری بکنیم.

مدیر کل طرح های ملی و فراگیر جوانان ابراز کرد: در تلاش هستیم، با توجه به ویژگی‌ها، دانش و تجربه جوانان از سیاست گذاری های جدید در تعاملات خود، استفاده کنیم.

گفتنی است، رویداد هدایت تخصصی و توانمندسازی با هدف اشتغال جوانان (یول تاپ ۲) ، همراه با راهبری خبرگان صنعتی استانی و بازدیدهای میدانی از صنایع کشور از ۱۸ الی ۲۱ تیرماه در دانشگاه تبریز برگزار می شود.