رونمایی از ضریح مطلا امامزاده سید مسلم قره چپق در بناب
رونمایی از ضریح مطلا امامزاده سید مسلم قره چپق در بناب

تبریز- پایگاه خبری بامداد فردا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: ضریح مطلا امامزاده سید مسلم قره چپق همزمان با دهه امامت و ولایت و روز میلاد امام هادی علیه السلام در بناب رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بامداد فردا، حجت الاسلام و المسلمین سیدشهاب الدین حسینی، روز شنبه در آیین رونمایی از ضریح مطلا امامزاده سید مسلم قره چپق در بناب اظهار کرد: بر اساس طرح جامع اداره کل اوقاف در راستای بازسازی امامزادگان، مرمت و بازسازی این امامزاده از سال ۹۲ شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۸ آیتم برای امام زاده ها تدارک دیده شده است، افزود: امام زاده سید مسلم یکی از ۲۰۰ امامزاده در سطح استان است که، تربت خانه و شبستان‌ها، زائرسراها و آشپزخانه در راستای قطب فرهنگی شدن امامزادگان انجام شده است.

حسینی عنوان کرد: تاکنون ۱۲ میلیارد تومان از طریق اهالی محترم قره چپق برای ساخت و ساز و تکمیل این امامزاده هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه یک میلیارد تومان برای ساخت این ضریح مطلا هزینه شده است، افزود: ضریح مطلا به همت هیئت امنا، اهالی محترم قره چپق و کمک‌های مادی و معنوی اداره کل اوقاف و امور خیریه انجام یافته است، تا امروز شاهد رونمایی این ضریح باشیم.

حسینی ادامه داد: همچنین برای تزیین و تکمیل این امامزاده، به مساعدت اداره کل اوقاف و امور خیریه، مجموعه‌های دولتی و خیرین و اهالی قره چپق نیازمند است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: در راستای منویات مقتدای انقلاب اسلامی، امامزاده سید مسلم قره چپق به یکی از قطب های فرهنگی برای تربیت نسل طیب و طاهر در تراز انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه با نصب ضریح امامزاده، زمینه آباد شدن آن شهر نیز فراهم می شود، ابراز کرد: عمران و آبادانی یک شهر، علاوه بر منشأ خیر و برکت برای اهالی منطقه، مقدمه فعالیت های فرهنگی بوده و موجبات تربیت نسل طیب و طاهر و در تراز انقلاب فراهم می سازد.